Dziewczyny: Mecz z Zielonką Wrząsowice

10 wrz

Dziewczyny: Mecz z Zielonką Wrząsowice

W 2 kolejce IV ligi Kobiet nasza drużyna podejmowała na własnym stadionie Zielonkę Wrząsowice.
Po zeszłotygodniowej porażce dziewczyny wyszły na boisko z zamiarem rehabilitacji i udowodnienia, że piłkę grać potrafią.

Inauguracyjny mecz na naszym stadionie otworzył Poseł na Sejm RP Wiesław Janczyk.
Poseł wręczył naszej drużynie pamiątkowy puchar, będąc pod wrażeniem jedynej drużyny kobiecej na terenie powiatu limanowskiego, jednocześnie życząc powodzenia w debiutanckim sezonie.

Od pierwszych minut nasze dziewczęta kontrolowały wydarzenia na boisku, krótkie podania, szanowanie piłki, zmiany stron. Wszystko to przełożyło się na wiele klarownych sytuacji bramkowych i tylko nasza nieskuteczność spowodowała, że do przerwy był wynik 0-0.

2 połowa obfitowała w większą dawkę emocji. Podopieczne trenera Dawida nadal konsekwentnie realizowały przedmeczowe założenia raz po raz zagrażając bramce rywalek. Wszystko to przełożyło się na historyczne trafienie w IV lidze kobiet, a jego autorką została Maria Krzysztofiak⚽
która po indywidualnej akcji nie dała szans bramkarce rywali.
Po trafieniu, rywalki rzuciły się do ataku próbując długimi piłkami za linię obrony wyrównać wynik meczu.
Jednak dobrze dysponowany tego dnia był nasz blok defensywny który raz po raz rozbijał ataki rywalek. 💪

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, a My mogliśmy się cieszyć z
historycznego zwycięstwa w IV lidze Kobiet 1-0!!!⚽😍

Rywalkom dziękujemy za mecz i życzymy powodzenia w lidze.

Naszym dziewczynom serdecznie gratuluję, każda dała z siebie nie 100 ale 110% udowadniając, że warto było im dać szansę na rozwój swojej pasji.

Kadra: Krzysztofiak Katarzyna, Krzysztofiak Maria, Kożuch Angelika, Kożuch Agnieszka, Klag Karolina, Młynarczyk Aneta, Garncarczyk Wiktoria, Pawlik Kamila, Pawlik Alicja, Pietrucha Joanna, Iwan Weronika, Zygadło Magdalena, Zygadło Katarzyna, Zielińska Angelika, Nawalaniec Angelika, Król Kinga, Potoniec Julia (C )